Skip to content

22 grudnia 2015

Środki do ochrony roślin – jakie wybrać?

Rośliny ogrodowe są narażone na różnego rodzaju choroby i ataki szkodników. Wówczas dotknięte chorobami usychają lub niszczą się. Zastosowanie środków ochrony roślin pozwoli cieszyć się ich pięknem bez względu na porę roku czy zarazę, która atakuje rośliny sąsiadów. Pamiętaj o tym, że zwalczanie szkodników będzie efektywne jeśli zastosujesz odpowiedni środek.

Co musisz wiedzieć zanim kupisz?

Na każdą chorobę czy rodzaj szkodników należy zastosować zupełnie inny preparat. Bardzo ważny jest też termin jego zastosowania. Najtrudniejszym elementem jest prawidłowe rozpoznanie choroby bądź szkodnika. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie rozpoznać problemu spróbuj urwać gałązkę i zanieść do sklepu ogrodniczego – specjaliści pomogą Ci rozpoznać skutecznie problem. Nie warto stosować środków zapobiegawczych na zapas. To tylko zaszkodzi, a nie pomoże.

Środki do ochrony roślin to silna trucizna

Preparaty do ochrony roślin  to silne trucizny dlatego należy je stosować bardzo ostrożnie. Mogą one powodować uczulenia, alergie, zaczerwienienia, pieczenie skóry, problemy z oddychaniem, a także poważne zatrucia pokarmowe. Zawsze należy zachować ostrożność i czytać ulotkę dołączoną do preparatu. Są one niebezpieczne dla zwierząt domowych czy ryb w oczku wodnym, dlatego zawsze postępuj bardzo ostrożnie i zgodnie z zaleceniami załączonymi na opakowaniu.

Zadbaj o odzież ochronną

Zanim przygotujesz się do stosowania środków, zadbaj o swoje ubranie i bezpieczeństwo. Koniecznie załóż odzież ochronną, bluzę z długim rękawem i długie spodnie. Na dłonie grube rękawiczki, kalosze na stopy, okulary ochronne na oczy. Warto tego typu produkty kupować w miejscach wiarygodnych takich jak centra ogrodnicze, sklepy budowlane i ogrodnicze. Na bazarach czy w Internecie produkty są często podrabiane, a stosowanie środka z niepewnego źródła może być bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Czytaj więcej w Porady

Leave a comment

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

required
required