Skip to content

17 lutego 2013

Działaj na własną rękę!

kalkulatorPraca na etacie wiąże się często z nadmiernym wysiłkiem, który w rzeczywistości nie przynosi nam żadnych efektów w postaci dobrych zarobków czy silnej pozycji w firmie, w której pracujemy. Nasza ciężka praca zazwyczaj owocuje jedynie dla naszego szefostwa, które dzięki nam osiąga na rynku sukces. Mając dość takiej sytuacji warto zastanowić się nad założeniem własnej działalności, która pozwoliłaby oderwać się od tego co panuje w pracy na etacie.

Założenie firmy nie jest jednak takie proste, mimo że budzi zainteresowanie coraz większego grona osób. Przede wszystkim działanie na własną rękę to nie tylko korzystanie z sukcesów, które się osiąga lecz również płacenie za wszelkie porażki jakie mogą się pojawić. Dodatkowo działanie na własną rękę to również odpowiedzialność za pracowników, którzy dla nas pracują. Należy więc mieć dużo samozaparcia, by założyć własną firmę. Oprócz tego należy mieć pomysł na dobry biznes, by nie okazało się po krótkim czasie, że nasza firma w ogóle nie ma perspektyw do tego by się rozwijać. Zakładają firmę należy więc zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Przede wszystkim bardzo ważne jest znalezienie branży w jakiej chcemy działać. Jest to klucz to przyszłego sukcesu jaki pragniemy osiągnąć. Jeśli uda się znaleźć niszę, w której jest popyt, ale brakuje podaży mamy duże szansę na to, by osiągnąć sukces. To jednak nie wszystko. W takiej sytuacji pojawia się bowiem konieczność zaangażowania dużych środków finansowych z własnej kieszeni. Żadna firma bowiem nie zacznie sprawnie działać jeśli nie zostanie w nią włożony odpowiedni kapitał. Zakładając firmę więc wychodzimy na swoje i przestajemy pracować na innych lecz również musimy sprostać bardzo wielu trudnościom, które będą się nam piętrzyć w czasie naszej działalności.

Własna działalność jest więc dla kogoś kto wie co chce osiągnąć i ma pomysł na sukces. Dodatkowo konieczne są silne nerwy oraz wielka motywacja do działania. Tylko połączenie tych cech może sprawić, że otwarcie własnej firmy będzie dobrą decyzją. Jeśli komuś brakuje tego o czym była mowa może pozostawić własną firmę w sferze marzeń, gdyż najprawdopodobniej jego działania okazałyby się fiaskiem i nie przyniosły żadnych wymiernych korzyści finansowych, wręcz przeciwnie – najprawdopodobniej byłyby tylko same straty, które następnie ciężko byłoby zniwelować i własne pieniądze odzyskać.

Leave a comment

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

required
required