Skip to content

9 sierpnia 2013

Dlaczego warto dbać o pracownika?

pracownikJednym z największych osiągnięć, jakimi szczycą się różni biznesmeni, których kariera usiana była szeregiem sukcesów jest zadowolenie ich pracowników. Większość wielkich koncernów wie, że zadowolony pracownik to połowa – lub nawet więcej – sukcesu. Rzadko jednak stosują się do tego właściciele mniejszych przedsiębiorstw.

Dlaczego? Otóż osoby, które zatrudniamy mają olbrzymią siłę przebicia w kwestii kreowania wizerunku firmy na zewnątrz. Jeśli w gronie naszych znajomych znajduje się osoba zatrudniona w firmie, z której usług zamierzamy skorzystać czyż nie naturalnym odruchem będzie zapytanie skierowane w jej stronę? Wyobraźmy sobie zatem, że o ocenę naszego przedsiębiorstwa pytany nasz pracownik. Czego możemy się spodziewać?

Dobrze traktowana osoba z pewnością poleci usługi miejsca swojego zatrudnienia, co dla pytającego najczęściej stanowi ostateczny argument w dyskusji pt. firma A czy B. Jeśli jednak z różnych względów pracownik nie był/nie jest traktowany odpowiednio, to nie pomoże nam nawet najlepsza reklama – w oczach klientów wyjdziemy na kontrahenta niezbyt godnego zaufania, a wszyscy również z doświadczenia wiemy, że opinia negatywna ma o wiele większy zasięg niż ta pozytywna.

Niestety zadowolenie pracowników najczęściej wiąże się z kwestiami materialnymi. Tutaj zostańmy na chwilę przy jednym przykładzie. Pracodawcy często błędnie myślą, że 500 złotych zaoszczędzone na wypłacie dla pracownika jest zyskiem w skali miesiąca. Jest to niestety postępowanie całkowicie błędne – przecież osoba, która zarabiałaby wspomniane pół tysiąca złotych więcej, zdecydowanie bardziej przyłożyła by się do swojej pracy, przez co zysk dla przedsiębiorstwa byłby wiele większy niż owa kwota. Osoby zapatrzone jednak w tabelki z cyferkami rzadko myślą w takich kategoriach, stąd rodzi się kiepska opinia o nich jako o pracodawcach.

A w takiej sytuacji rzadko kto ma ochotę prowadzić interesy z firmą, która na swoim własnym podwórku nie potrafi zadbać o porządek.

Czytaj więcej w Bez kategorii

Leave a comment

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

required
required