Skip to content

13 lutego 2013

Czy warto prowadzić własną działalność?

dzialalnoscWiele osób pracując od lat na rachunek prywatnego przedsiębiorcy nie jest w stanie zacząć żyć na własny rachunek. Zdarza się, że lata ciężkiej pracy nie przynoszą żadnych oszczędności i spokoju na stare lata. Dlatego jeśli nasza praca zawodowa tak właśnie wygląda warto zastanowić się nad tym, czy rozwiązaniem dla nas nie będzie założenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym czy warto prowadzić własną działalność powinien rozważyć wszystkie za i przeciw, by przekonać się czy powinien założyć firmę.

Przede wszystkim własna działalność to praca na własny rachunek. Jeśli w jakieś dziedzinie czujemy się ekspertami na pewno warto zastanowić się nad tym, czy praca na własny rachunek nie będzie dla nas korzystniejsza. Przede wszystkim co należy na samym początku podkreślić prowadzenie własnej firmy musi wiązać się z posiadaniem kapitału i pomysłu. Połączenie tych dwóch elementów może sprawić, że uda się osiągnąć sukces. Na pewno na korzyść własnej działalności należy zaliczyć możliwość indywidualnego prowadzenia wszystkich spraw. Jeśli sami zakładamy firmę i potrafimy ją rozkręcić wszystkie sukcesy będą szły na nasze konto i my będziemy cieszyć się profitami jakie one zaczną przynosić. Jest to jednak również duże ryzyko, gdyż jeśli nie będziemy potrafili zarządzać taką firmą, jej upadek będzie szybki a nasz kapitał przepadnie.

Tak praca na własny rachunek ma więc zarówno swoje zalety jak i wady. Sami świętujemy sukcesy, jednakże sami również ponosimy konsekwencje porażek. Tak więc jeśli jesteś osobą kreatywną, która ma pomysł na biznes warto, byś zastanowił się nad prowadzeniem działalności gospodarczej. Gdy masz smykałkę do interesu na pewno warto rozpocząć pracę na własny rachunek. Jeśli jednak nie posiadasz zdolności przywódczych i nie potrafisz wziąć swojego losu w swoje ręce zakładanie działalności gospodarczej będzie dla Ciebie zbyt ryzykowne i może przynieść straty. W takim przypadku nie warto zakładać działalności.

Podsumowując można stwierdzić, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy warto zakładać działalność gospodarczą. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji konkretnego człowieka i to one decydują o tym, czy w danym przypadku własną firmę warto prowadzić czy też raczej będzie ona prowadziła do strat finansowych. Nie ma więc czystej recepty, wszystko powinno się rozegrać w głowie osoby, która myśli o własnym biznesie.

Leave a comment

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

required
required