Skip to content

25 października 2013

Czy kreatywne CV sprawdzi się w każdym przypadku?

Często słyszymy – wyróżnij się albo zgiń. Oczywiście w wielu przypadkach ta zasada sprawdza się doskonale, jest wręcz esencją. Z drugiej jednak strony zbędne bajery w niektórych przypadkach skutecznie zablokują nam drogę do pozyskania wymarzonej posady. Jak zatem w tym wszystkim znaleźć złoty środek?

Niczym specjalnie odkrywczym nie będzie stwierdzenie, że całość dobrze by było odpowiednio zaplanować. Przede wszystkim zastanowić się musimy, czego wymagać może od nas potencjalny pracodawca. Jeśli w naszym zawodzie liczy się kreatywność, to jak najbardziej skorzystać możemy z narzędzi pozwalających nam stworzyć CV w formie infografiki. Czytelna oś czasu, na której zaznaczone są punkty zwrotne naszej kariery oraz edukacja na pewno zwróci uwagę. Jeśli posiadamy takie umiejętności, stworzyć możemy chociażby prostą animację czy też grę.

Jeśli natomiast aplikujemy na stanowisko wymagające od nas bezwzględnie wysokiej kultury osobistej, eleganckiego ubioru i zorganizowania, to CV przede wszystkim musi być przejrzyste. Podarować sobie możemy wszelkiego rodzaju ozdobniki, chyba, że eleganckim wzorem ozdobiony będzie jedynie wierzch dokumentu. Ogólnie natomiast, bez względu na branżę, śmiało podarować sobie możemy CV stworzone w powerpoincie.

Pamiętajmy też, że CV to dla pracodawcy pierwsza informacja na nasz temat – a zatem i kluczowa. Jeśli w treści zawrzemy informację, że biegle posługujemy się pakietem Office, a z pliku zionąć będzie nieznajomość w kwestii składania tekstu, interlinie będą nierówne a na akapitach będzie panować chaos, to nikt nam nie uwierzy.

Pamiętajmy też, żeby nie aplikować na stanowiska, na które ewidentnie się nie nadajemy. My tylko stracimy czas, a innych możemy zdenerwować. Musimy pamiętać, że w firmie o której marzymy może stworzyć się wakat na interesującym nas stanowisku – czasami nie warto zatem atakować na ślepo, a cierpliwie poczekać.

Czytaj więcej w Porady, Praca

Leave a comment

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

required
required