Skip to content

12 września 2013

Bezpieczne biuro podróży? Czyli jakie?

Okres wakacyjny powoli zmierza ku końcowi, jak się jednak okazuje wielbiciele zagranicznych wojaży podróżują praktycznie przez cały rok. Nie ma znaczenia pora roku, bez znaczenia jest także i sam cel wyjazdu. Chodzi o to, by było stosunkowo tanio, przyjemnie i komfortowo. Niestety w obliczu coraz częściej bankrutujących biur turystycznych udane wakacje nie mają nic wspólnego z rajem na ziemi. Zamiast wymarzonego odpoczynku zyskujemy natomiast nerwy, stres, a o wakacjach jak ze snu zapominamy na lata.

Czy istnieje sprawdzony sposób na to, by ustrzec się przed nieuczciwym biurem nieruchomości?

Przezorny zawsze ubezpieczony . Chcesz jechać na wakacje? Przefiltruj dokładnie swoje biuro turystyczne. Od kiedy działa? Czy klienci są zadowoleni? Jak wygląda oferta? Itp. mniej lub bardziej znane parametry biura.

Biuro ubezpieczone to bezpieczne wakacje

Zatem na pierwszy ogień sprawdź, czy właściciel biura turystycznego, w którym chcesz wykupić wycieczkę przedstawił marszałkowi województwa gwarancję bankową swojej polisy.

Dlaczego ten aspekt jest ważny? Sprawa jest prosta, jeśli firma zbankrutuje, a my akurat w tym czasie będziemy w trakcie urlopowania to ubezpieczenie pokryje koszt związany z naszym powrotem do kraju. Z polisy otrzymamy także zwrot kosztów poniesionych na daną podróż.

Firma posiada ważne ubezpieczenie i co dalej?

Kolejny krok to przejrzenie Krajowego Rejestru Dłużników. Obecnie istnieje kilka baz z delikwentami, którzy zalegają w mniejszym lub większym stopniu z płatnościami za fakturę. Możemy skorzystać zarówno z baz płatnych, jak i bezpłatnych np. prowadzonych przez ERIF.

Jeśli nie znajdziemy tam naszego potencjalnego biura podróży to zwiększają się tym samym nasze szanse na bezpieczne urlopowanie.

Zajrzyj do rejestru firm turystycznych. Możesz w nim sprawdzić, czy firma, której powierzasz swoje pieniądze ma pozwolenie na wysyłania osób do tego rejonu świata, w który akurat chcesz się wybrać.

Jak wiadomo, stan ogólny naszej firmy zależy w dużej mierze od tego, czy posiada ona płynność finansową.

Jeśli nie to… z pewnością informacji o tym zasięgniemy w Urzędzie Skarbowym.

Internet to kopalnia wiedzy. Jeśli zatem chcesz wiedzieć, jaką renomę ma Twoje biuro turystyczne, koniecznie przejrzyj serwisy na których umieszcza się oferty wakacyjne (znajdziesz tam wiele pochlebnych i mnie pozytywnych opinii klientów, którzy z wycieczki danego biura skorzystali).

Dobrym pomysłem jest także założenie sobie profilu na forach związanych z turystyką. Wystarczy zadać tam pytanie o zainteresowane biuro, a z pewnością uzyskamy jakąś szczegółową informację.

Lubisz komfort? Nie oszczędzaj na cenie wycieczki. Lepiej zapłacić więcej niż mieć złe wspomnienia i czarne myśli o każdym wyjeździe, jaki zaplanujemy w przyszłości.

Czytaj więcej w Porady

Leave a comment

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to comments

required
required